SEZGİN MERMER, 6 KITA, 42 ÜLKEYE TAŞ SATIYOR

TasDunyasi 11 Haziran 2013 0 Bu Haber 1.673' kez okunmuştur.

 

27 Tonluk bloklardan, 1cmx1cm mozaiklere kadar doğal taşın tüm safhalarında ihracat yapabilen Türkiye’deki ender firmalardan biri olan Sezgin Mermer, 6 kıtada 42 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Tedarik firması olarak varlıklarını sürdürmek istediklerini belirten şirket ortağı Reyhan Sezgin, “2012 yılında firmamızın cirosunu, ciddi oranda arttırdık. 2013 yılında da ciromuzu ve karlılığımızı dengede tutarak büyümeyi planlıyoruz. Gelecek yıl için hedef pazarımız Amerika’dır” dedi.

Yeni taş pazarda
Bu yıl piyasaya Blue Leopard taşını sunduklarını söyleyen Sezgin, “Bu taş için Uzakdoğu pazarından blok, Amerika pazarından da fayans üretimi için ciddi talepler aldık. Umuyoruz ki bu yıl hem taş, hem de bizim için güzel bir yıl olacak” dedi. Son 2 yıldır Uzakdoğu pazarında popüler olan Bilecik Bölgesine ait Sofitel Gold taşının en eski ve en büyük tedarikçisi olduklarını ifade eden Sezgin, “5 yıldır bu taştan Çin pazarına ciddi miktarda ihracat yaptık. Bugün bu taşın emperador gibi sürekli talep edilen bir taş haline gelmesi, bizi sanki bir çocuk büyütmüşcesine mutlu ediyor” diye konuştu.

Geniş ürün gamı
Tedarikçi bir firma olarak için g2013_izmir_7eniş taş portföyüne sahip olduklarını söyleyen Sezgin, Burdur Beige, Moon Cream, Milas Lilac, Milas Pearl, İbiza White, Emperadore light, Blue Leopard, Autumn Blend, Ottoman bej, Baiyulan gibi ülkemizin çeşitli bölgelerinden çıkan çok fazla taşın; blok, plaka, fayans ve mozaik satışını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Yatırımlar devam edecek
Fuarlara önem veren bir firma olduklarını kaydeden Sezgin şöyle konuştu: “Geçen yıl dünya çapındaki en büyük fuarlara katıldık. Moskova (Expostone), Verona, İndia (Stonemart), Brezilya (Vitoria), Çin (Xiamen), Amerika (Coverings) ve İzmir Marble firma olarak yer alacağımız fuarlardandır. Çin ve Hindistan’a blok, Rusya ve Ukrayna’ya plaka, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne ise fayans satıyoruz. Firma olarak ciddi yatırım planlarımız var. Bunun için girişimlerde bulunuyoruz. Ayrıca bizi mermer sektörüyle tanıştıran, kuruluşumuzda çok destek olan değerli büyüğümüz Sayın Ragıp Güngören’i rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

 

Facebook