Stone Line firmasından “ Dünya Plaka Koleksiyonu”

Stone Line firmasından “ Dünya Plaka Koleksiyonu”

1997 yılında kurulan Stone Line firması 19 yıldır faaliyetini sürdürmektedir. Stone Line geniş bir doğal taş yelpazesi ile toptan plaka ve ebatlı taş satışı, irili ufaklı butik ve ticari projelere taş ve uygulama desteği vermesi yanında Türk taşlarının ihracatı konularında faaliyet gösteriyor. Önemli doğaltaş firmalarından biri olan Antolini Luigi'nin Türkiye temsilciğini yürüten Stone Line firması “Worldwide Slab Collection” (Dünya Plaka Koleksiyonu) oluşturma ilkesiyle plaka ihracatına başladı.

Durgun geçen yıla yurtdışı projeler ilaç oldu

Sektörde yaşanan sorunları nasıl aştıklarını anlatan şirket yetkilisi Levent Özen, “2015 yılı iç piyasa satışları açısından diğer yıllara kıyasla durgun geçmekle beraber Stone Line yurt dışında aldığı projelerle bu açığı büyük ölçüde kapatabilmiştir. Biz müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firmayız, temel olarak bize gelen bir müşterimizi tümüyle memnun etmek ve bizimle ilgili iyi bir referans oluşturmasını sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Başarımızın temelinde bu anlayışımızın yattığını düşünüyoruz. Ayrıca müşterilerimize çok geniş bir doğal taş seçeneği sunmamızın da bu konuda etkili olduğuna inanıyoruz. Örneğin doğal taş koleksiyonumuza her ay 2-3 farklı ürün eklemeye çalışıyoruz, böylece sürekli kendini tekrar eden bir süre sonra sıkıcı hale gelebilecek bir showroomdan sıyrılmayı amaçlıyoruz” dedi.

Özel projelere özel çalışma

Bir uygulama firması olarak tavsiyelerini ve projelerini anlatan Özen, “Doğal taş talep eden müşterilerin kalite anlayışının çok yüksek olduğunu bilerek bunu karşılayabilecek önlemleri almalarını öneririm. Son olarak yer aldığımız projeler arasında Levent Özdilek Grand Wyndham Oteli tüm genel alanlar ve spa alanlarının taş işlerini, Bodrum Mandarin villalarının taş tedarikini ve şu anda imalatı devam eden Çiftçi Towers rezidanslarının tüm banyo ve genel mekanlarını sayabiliriz. Ayrıca Azerbaycan'da bir çok büyük projede de taşa tedarikçisi ve uygulamacısı olarak yer aldık” dedi.

Antolini ile işbirliği

Dünyanın en önemli doğaltaş firmalarından olan Antolini Luigi firmasıyla işbirliği içinde bulunduklarını söyleyen Özen, “Bilindiği üzere, Antolini Italy dünyanın en büyük ve en zengin koleksiyonuna sahip doğal taş tedarikçilerinden başında gelmektedir. Böyle bir dünya devinin Türkiye temsilcisi olarak bizi seçmesi bizim açımızdan bir gurur kaynağı olmakla beraber bizim de benzer kalite anlayışına sahip olduğumuzu göstermesi açısından da son derece önemlidir. Bu işbirliğinin daha da gelişerek sonraki yıllarda bizi her konuda daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz. İlk kez İzmir fuarına birlikte katılıyoruz, sanırım bu Türkiye açısından da bir ilk olacak. Sürprizleri fuarı ziyaret edecekler açısından bozmamak için gelip görün” diyerek fuarda ziyaretçileri süprizlerin beklediğini belirtti.

Koleksiyon büyüyor

Stone Line aynı zamanda plaka da ihraç ediyor. Konu hakkında bilgi veren firma sorumlusu Alper Ozluğul, “Stoneline Plaka ihracat departmanımız 2013'te faaliyete geçmiştir. 2015 yılı ise bizim için koleksiyonumuzu geliştirme ve yeniden yapılanma dönemi olduğu için bu dönemdeki sorunlardan fazlaca etkilenmedik diyebiliriz. Şu anda 40'tan fazla mermer, traverten, limestone ve oniksten oluşan bir plaka koleksiyonumuz var. Bu koleksiyon, başlarda Türk doğal taşlarından oluşuyorken, 2015'in ikinci yarısında İran ve İtalya'dan ithal ettiğimiz bloklardan elde ettiğimiz plakaları da bu koleksiyona katmış durumdayız. 2016'da ise Türk taşları dışında hem dünya doğal taş pazarında bilinen hem de yeni tanınmaya başlayan yabancı taşları da blok olarak işleyip koleksiyonunuzu orjin olarak çeşitlendirerek bir “Worldwide Slab Collection” oluşturmak istiyoruz. Böylesine bir koleksiyonu, Stoneline'ın kuruluşundan beri uyguladığı yüksek kalite anlayışı ve müşteri odaklı servis ile birleştirdiğimizde bizim doğaltaş pazarında fark yaratmak için kullandığımız iş modeli ortaya çıkmakta” diyerek sözlerini noktaladı.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI