Özgöl'den Türk-Alman İşbirliği

Özgöl'den Türk-Alman İşbirliği

Türk doğaltaş sektörünün öncü isimlerinden Özgol, yeni projesiyle yine büyük bir işbirliğine imza atıyor. Dünya üzerinde pek çok büyük projede imzası olan Özgol, uzun yıllardır birlikte çalıştığı bir Alman firmasıyla Turkiye merkezli bir Türk-Alman ortak işbirliği konsorsiyumu gerçekleştirecek. Özgol bu sayede daha çok noktaya ve müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

En çok ihracat Almanya'ya

2014-2015 yılı içerisinde Singapur'da Thomson Grand Towers ve Dubai'de Jumeriah Park Villas By Nakhel gibi büyük projelerde yer alan Özgol, yakın zamanda yıllardır birlikte çalıştığı bir Alman firmasıyla oratk bir çatı altında bir işbirliği oluşturacak. Konu hakkında bilgi veren firma yetkilisi Kenan Özçelik, “2015 yılı içerisinde, daralan Avrupa pazarında yine de güzel işler gerçekleştirdik. Almanya hala en çok ihracat yaptığımız ülke durumunda. Almanya'nın yanı sıra, Avusturya ve İsviçre'de buyuk müşteriler ile çalışıyoruz. Yıllardır birlikte çalıştıştığımız Alman partner firmamız ile daha güçlü işbirlikleri için yeni bir sistem ve çatı altında ortak çalışma alanı oluşturmaktayız. Yakında bu orak işbirliği consorsiyumu hayata geçirilecekç Bu şekilde daha çok noktaya ve müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Singapur ve Dubai'de iki büyük projeyi tamamladık ve bu ülkedeki partnerlerimizle projelerde etkin olmaya decam edeceğiz. Ayrıca yeni yılın başında Suudi Arabistan ve Dubai'de yeni önemli projelerin onayını aldık ve yüklemeleri devam ediyor” dedi.

Kontrollü büyüme

2015 yılını degerlendiren Kenan Özçelik şunları kaydetti: “İhracat rakamlarının artırılmasının karlılığa etkisi ile düşünülmesi gerekiyor. Her yıl 2-3 kat daha fazla ihracat yapmanın kontrolsüz bir büyüme yaratması kötü sonuçlara yol açabilir. Dolayısıyla biz, her yıl daha fazla müşteriye ulaşıp gelecek yıllarda firmamızın istikrarını ve müşteri portföyünü korumalıyız. Avrupa'da, neredeyse tüm ülkelerde doğaltaş ihracatçıları bizi tanıyor. Ya bizimle çalışmalarını sürdürüyorlar ya da ilk çalışmalar için hazırlık yapıyorlar. Bu kapsamda bazı müşterilerimizi portföyümüzden düşürdük çünkü bizimle çalışmak için gerekli şartları yerine getiremediler. Bu müşteriler bize geri dönebilmek için inanılmaz avantajlı teklifler sunuyorlar. Biz düşük fiyat vererek gerçekleşen gereksiz rekabet yoluna hiçbir zaman girmedik ve girmeyeceğiz. Çalıştığımız pazarlarda verdiği sözü tutan, uygun fiyat istikrarını koruyan bir firma olarak, uygun kalite ve fiyat çizgisinde hizmet veren bir firma olmak gayretimizi sürdüreceğiz ” dedi.

Müşteri memnuniyeti esas

Yeni yılda yapılacak karar verme yöntemlerini anlatan Kenan Ozcelik, “Esasen biz her yıl olduğu gibi bu yıl da şuna kesinlikle inanıyoruz: Yeni yılı değerlendirme açısından bakarsak, önceki yıl yapılan doğrular kadar iyi bir yıl ve yapılan yanlışlar kadar kötü bir yıl olarak gerçekleşmesi artık sektörde kaçınılmaz bir gerçek. Dolayısıyla, çizgimizi bozmadan, müşteri memnuniyeti ve güveni esas kalmak kaydıyla onların ihtiyaçlarını sürekli sağlamak esas hedefimiz. Esas yatırımın, müşterilerin güvenini kazanmak ve korumak adına yapılan çalışmalar olduğuna sonuna kadar inanmaktayız. 11 yıldır olduğu gibi, Avrupa pazarında etkinliğimiz artarak devam etmektedir. Ortadoğu'da da yıllardır birlikte çalıştığımız müşterilerimiz ile Emaar ve Nakhel gibi büyük Konstrüksiyon firmalarının taleplerini partner firmalarımızla karşılamaya devam ediyoruz. 2016 yılı bizim için bir çok yeni projenin Özgol kalitesi ile tamamlanacağı bir yıl olacak” diye konuştu.

Büyük firmaların projeleri

Ürünleri ve projeleri hakkında bilgi veren Özçelik, “Foreign Trader Company olmamız dolayısıyla geniş bir yelpazede ürün temini sağlıyoruz. Yıllardır bir çok üretici firma için onların büyük müşterisi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bizim tedarik sistemimizde her zaman iyi kalite ve sürekli temin edilebilecek tüm ürünler yer almaktadır.

Özgol'un yer aldığı bazı önemli projeler şöyle:

-Rixos Palm Dubai hotel
-Thomson Grand Porject Singapore (6 towers ) - Ottoman beige
-D’ledon Project Singapore - Emperadore light & nordic gray
-Jumeriah Park villas by Nakhel 292 villas - Crema Bella
-Fulda city /Germany - City center reconstruction
-Reinhard city /germany - Reconstruction Project
-Al-Furjan villa Project -225 villa /Dubai - Crema bella and crema bello
-Jeddah American Girl Univercity /Saudi Arabia - Lemon travertine
-Prences maha private palace Jeddah/Saudi Arabia Crema bello
-Mr.Turettini private villa Genevre/Switzerland - Private villa needs with pool applications
-Mr.Tamer Ayman villa Jeddah/Saudi Arabia Private villa needs with pool applications
-King Abdullah Financial stricts Riyadh/Saudi Arabia - Some parts of Project ..gray marble and travertine
-Antabi Villa /Jeddah /Saudi Arabia - Crema bello

Kenan Özçelik sözlerini şöyle noktaladı: “Gelecek yılların tüm sektör için gerçekten iyi geçmesini ve dünya çapında tüm sektörümüzün daha büyük ve daha çok projede teminci olmasını diliyorum. Bu anlamda, sektörümüzün ülke ihracatına katkısının da çok daha büyük gerçekleşeceğine inanıyorum”

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI