Doğaltaşın Işığı Deniz Işığıyla Buluşunca

Doğaltaşın Işığı Deniz Işığıyla Buluşunca

Amara Sealight Hotel

Aydın Kuşadası'nda bir yıldır faaliyet gösteren Amara Sealight Elite Hotel, tam bir doğaltaş harikası olarak dizayn edildi. Özçelik Mermer ( Ionia Stone) projesi olan doğaltaş döşemeleri daha ilk bakışta doğaltaşın muazzamlığını ortaya koyuyor. Toplamda 15 bin metrekare doğaltaş uygulaması yapılan otelin her köşesi farklı bir dokuya sahip. Turizm sektörü uygulamalarında yılların verdiği tecrübeyi konuşturan firma, Özçelik Mermer (Ionia Stone), projede hem kendi taşlarını hem de ülkemizin güzelliğini yansıtan diğer taşları kullandı.

Prestijli projelerin aranılan ismi

1995 yılında kurulan Özçelik Mermer, Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesi'nde modern fabrikasıyla faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Ionia Stone adındaki ticari markasıyla Türkiye'nin en özel doğaltaşlarını kendi fabrikasında işleyerek hem ülkemize hem de yurtdışına sunuyor. Bu yönüyle de prestijli projelerde ilk akla gelen firmalardan biri olmayı başarıyor. Aynı zamanda Antalya, Manisa ve Burdur'da ocağı bulunan Özçelik Mermer, kendi ocaklarından çıkardığı taşlarla da projeleri zenginleştiriyor. Yurt içi ve yurtdışında 50'ye yakın projede yer alan Özçelik Mermer bu bilgi ve tecrübe birikimini Kuşadası'nda yer alan Amara Sealight Elite Hotel projesinde konuşturmuş durumda.

15 bin metrekare doğaltaş

Amara World Hotels grubuna ait en yeni otellerden biri olan Amara Sealight Elite Hotel Mayıs 2015'te faaliyete başladı. Tatil cenneti olan Kuşadası'na yeni bir soluk getiren otelde 15 bin metrekare doğaltaş uygulandı. Yer ve duvar uygulamalarının yanı sıra spa, banyo duş teknesi, banyo tezgahı, kolon, disco bankoları, havuz başı bar, restorant tezgahları ve waterjet madalyon uygulamaları yapıldı. Doğaltaşın kaynağına sahip bir üretici olmalarının avantaj olduğunu belirten Özçelik Mermer – Ionia Stone Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Oğuz Kabaçam ve Yönetim Kurulu Üyesi – fabrika genel müdürü Rabia Özçelik, “Taşlarımızın mimarın beğenisinden geçerken bütçe ile kalite beklentisinin uygunluğu ve fabrikamızın otel inşaatına sadece 60 kilometrede yer alması bizi avantajlı kılan diğer unsurlar oldu. Amara Sealight Elite Hotel, Kuşadası'nın turizm potansiyeline yatak sayısı ve hizmet kapasitesi ile ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bulunduğu bölgedeki diğer otellere örnek teşkil edip kentin turizm yönünde ilerleyişine önderlik edecektir” dedi.

Özel taşlar

Otel uygulamasının Mustafa Ersoy öncülüğünde BirM İnşaat Taşeronluk Ticaret firmasının ekibi tarafından başarıyla yürütüldüğünü belirten firma yetkilileri Kabaçam ve Özçelik, “Turizm yatırımları belli periyotlarda sürekli yenilik ve bakım istiyor. Biz de, aynı zamanda üretim kısmında yer aldığımız için turizm projelerine önem veriyoruz” dedi. Projede yer alan taşlar şöyle: Podalia Bej, Walnut Traverten (Özçelik Mermer), Black Olive (Faber), Karacasu White Leopard (DK Mermer), Star Galaxy Granit ve Bianco Sardo Granit.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI